Rakı Yapımı

CEP NO:0544 534 36 41

Saat
Takvim

Rakıdan Zehirlenme

Evinizde kendi rakınızı kendiniz üreteceksiniz fakat aklınızda ya zehirlenirsem gibi sorular olabilir.

Peki zehirlenme nasıl olur?

Etil alkol yerine zehirli olan metil alkol kullananlar:  buşekilde içki üreterek para kazanma çabasında olan insanlar bir numaralı tehlike yaratırlar.

İkincisi ise etil alkol kullananlar: etil alkol zehirsizdir fakat devlet tarafından etil alkolün saf bir şekilde satılması yasaktır çünkü devlet alkollü içkilerden vergi almaktadır. etil alkolün içerisine metil alkol, siyanür ve kaynama noktası etil alkole yakın olan diğer toksit ediçi maddeler katılır damıtma yoluyla bunlar ayrılamaz metil alkolün kendisi etil alkolle azotıropik bileşik oluşturduğu için etil alkolün içine metil alkol katıldığında etil alkolle metil alkolü bir birinden damıtma yoluyla ayırmak mümkün değildir.

Siz dışarıdan alkol satın alarak rakı yapmayacaksınız YOKSA ÖLÜR VE ÖLDÜRÜRSÜNÜZ.

Dışarıda alkol aldınız ve zehirlendiniz yapmanız gereken yine güvenilir yerden alkol içmek nedenine gelirsek

kompetetif inhibisyonun terapatik amaçla tıpta kullanıldığı durumlar söz konusu örneğin metanol zehirlenmesinde; metanol alkol dehidrogenaz enzimiyle formaldehite çevrilir Formaldehit özellikle gözde olmak üzere, birçok dokuda hasara yol acar Alkol dehidrogenazın esas substratı olan etanol verildiğinde; enzime bağlanmak için etonolle metanol arasında yarışma başlar

Etanol konsanttrasyonu dahada arttırıldığında metanolün toksik formaldehide çevrimi engellenmiş olur Metanolde idrarla atılır.


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam477
Toplam Ziyaret668620
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.82963.8450
Euro4.52844.5466
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 1°